Як почистити диван з рогожки
Одним з найбільш популярних матеріалів для оббивки диванів є рогожка. Вона відмінно переносить навіть інтенсивну експлуатацію, стильно і сучасно виглядає, а також невибаглива в догляді. Почистити диван з рогожки можна за допомогою сухого і вологого методу, використовуючи при цьому як професійні засоби для чищення, так і прості домашні рецепти.
Быстрая и качественная химчистка диванов, на сайте https://www.cleanings.biz/himchistka-divana-obolon/ вы можете ознакомиться с услугами компании.
Способи чищення меблів з рогожки
Для підтримки чистоти, свіжості і акуратного зовнішнього вигляду рекомендується регулярне чищення рогожки. При цьому проводити її можна як сухим, так і вологим способом. При виборі оптимального методу враховується ступінь забруднення.
суха чистка
Даний спосіб чистки рекомендується при відсутності серйозних забруднень. В першу чергу він полягає в ретельному видаленні пилу, волосся, вовни, дрібного сміття та іншого бруду з поверхні дивана, використовуючи при цьому пилосос з м'якою щіткою для меблів.
Важливо! Якщо для чищення рогожки використовувати жорстку щітку, на поверхні можуть з'явитися зачіпки.
Якщо потрібно видалити з поверхні бруд і засаленість, а також неприємний запах, можна використовувати спеціальне меблеве засіб для сухого чищення. Воно являє собою порошок, яким посипається оббивка. Після цього потрібно розподілити його за допомогою щітки, а через деякий час видалити за допомогою пилососа. Альтернативою є аерозольна піна з низьким вмістом вологи.
вологе чищення
Очистити диван з рогожки можна і допомогою різних водних розчинів на основі спеціальних миючих. Для такого чищення можна використовувати різні спеціалізовані засоби:
Пінна аерозольна чистка. Даний засіб випускається у вигляді аерозолю, за допомогою якого густа піна наноситься на всю поверхню дивана, розтирається губкою, після чого залишки видаляються вологою ганчіркою. Після процедури диван можна висушити феном або дати йому просохнути природним способом.
Шампунь. Найбільш простим популярним способом чистки дивана з рогожки є використання спеціального шампуню. Деякі засоби випускаються у вигляді концентрату, який потрібно ще розбавити з водою в певній пропорції. Після нанесення засобу необхідно трохи почекати, після чого видалити забруднення разом з піною за допомогою пилососа.
Засіб для миючих пилососів. Якщо в будинку є миючий пилосос, то для чищення рогожки він просто незамінний. В даному випадку рекомендується використовувати спеціалізоване засіб, яке наливається в розведеному вигляді до відповідного резервуар.
Незалежно від засобу, почистити рогожку в домашніх умовах досить легко, особливо якщо на ній не присутні складні плями.
Важливо! Перед застосуванням нового миючого засобу необхідно перевірити його безпеку для оббивки на непомітній ділянці.
Видалення різних видів забруднень
Навіть при щоденному чищенні улюбленого дивана пилососом неможливо уникнути появи на ньому серйозних плям. В такому випадку звичайних методів чистки буде недостатньо, і доведеться скористатися порадами з видалення плям. Якщо пляма старе і складне, краще використовувати спеціалізований засіб для виведення плям або скористатися послугами професійної хімчистки. А для свіжих плям найчастіше досить і народних методів:
Сік і фрукти. В даному випадку рекомендується приготувати розчин на основі нашатирного спирту, додавши 10 мл на літр води. Нанести засіб на пляму і почекати, поки воно зникне. Після цього необхідно ретельно видалити залишки кошти, щоб оббивка не поміняла колір.
Чай, кава, кола. Для видалення напоїв рекомендується використовувати господарське мило. Однак не можна наносити мило прямо на пляму. Слід приготувати на його основі міцний мильний розчин, після чого нанести його за допомогою губки на пляму і трохи потерти круговими рухами. Залишити на 15 хвилин, протерти вологою ганчіркою і висушити паперовим рушником.
Вино. Свіжа пляма від вина потрібно відразу ж обсипати дрібною сіллю, після чого замити.
Кров. Видалити пляма крові найскладніше. Щоб не залишилося сліду, рекомендується свіжа пляма промокнути ватним диском, змоченим в перекису водню. При цьому необхідно постійно міняти їх, щоб не розмазувати кров по оббивці. Якщо пляма старе, спочатку його потрібно змочити водою, після чого нанести на поверхню розчинений у воді аспірин.
Ручки, фломастери, маркери. Видалити такі плями найпростіше спиртовим розчином або ацетоном. Після видалення пляма слід ретельно промити водою і висушити.
Жир. Свіжі жирні плями необхідно засипати великим шаром соди і солі. Через півгодини струсити крупиці, а потім замити пляма засобом для миття посуду.
Будь-які плями краще видаляти, поки вони свіжі. Якщо на дивані утворилося складне старе пляма, краще відмовитися від самостійного видалення і звернутися до професіоналів. Це дозволить не тільки видалити пляму, а й перешкоджає псуванню рогожки.