Аксесуари для лазні: правила вибору

Про цілющі властивості лазні знає, здається, кожна людина, яка хоча б раз у житті заходила до приміщення, оповитого парою. Лазня - це не просто спосіб підтримки особистої гігієни, але елемент культурної спадщини. Похід у лазню з давніх-давен вважався ритуалом, що очищає не тільки тіло, а й душу. Сьогодні сакральний зміст миття в лазні втрачено, але цій процедурі, як і раніше, надається величезне значення.

Основні аксесуари для лазні

Щоб відвідування лазні було не тільки корисним, а й приємним, необхідно запастись лазневими аксесуарами. Їх можна придбати, наприклад, тут.

Найважливіший лазневий аксесуар — це, звичайно, віник. Вибирати його варто дуже уважно - зроблений із старих гілок, віник буде занадто жорстким і під час ширяння може пошкодити шкіру. Саме тому варто віддати перевагу віникам, зробленим із молодих гілок берези, дуба, липи. Деякі поціновувачі навіть збирають віники з кропиви та хрону — вважається, що використання такого аксесуару покращує цілющі властивості ширяння. Перед тим, як розпочати процедуру, віник необхідно розпарити в спеціальному запарювачі або в тазі, в який налити окроп. Під час ширяння не забувайте про обережність - процедура, звичайно ж, дуже корисна, але надмірно захоплюватися все ж таки не варто.

Для того, щоб відвідування лазні принесло задоволення, необхідно подбати і про вибір мочалки

Мочалки бувають трьох типів:

1. Жорсткі мочалки, виготовлені із штучних матеріалів. Як правило, вони мають успіх у жінок, оскільки вважається, що жорсткі мочалки сприяють зменшенню целюліту. Можливо, так і є, але перевіряти це твердження в лазні не рекомендується - жорстка мочалка може подряпати ніжну розпарену шкіру.

2. Губки, виготовлені з натуральних та штучних матеріалів. Губки - найбільш підходящий варіант для лазні. Вони легкі, м'які, добре миляться та не пошкоджують шкіру. Щоправда, масажного ефекту так само не мають. Крім того, через м'якість їх термін служби не надто великий.

3. Мочалки з натуральних матеріалів - льону і т. д. Вони м'яко масажують і добре очищають шкіру, благотворно впливають на її стан. Єдиний недолік — такі мочалки досить швидко стають непридатними, оскільки натуральні волокна руйнуються швидше за штучні.

Для походу в лазню краще вибирати махрові рушники та халат, який якісно вбирає вологу. Крім того, перед відвідуванням лазні необхідно подбати про захист голови від високої температури та пари. Для цих цілей найкраще підійде шапочка для парної.

Copyright © . All Rights Reserved