Текти в унітазі: діагностика і ремонт

Сусід повідомив неприємну новину: Ви його затопили. Що робити: чекати приходу сантехніка або спробувати самостійно усунути текти? Справа ваше, однак, якщо проблему потрібно вирішити терміново, наші поради Вам знадобляться.

Хотите купить комплект подвесной унитаз на сайте нашего магазина представлен широкий выбор по самым лучшим ценам.

В першу чергу, щоб уникнути «незапланованого фонтану», перекрийте воду. Озбройтеся інструментами - плоскогубцями, викруткою, молотком. Також Вам можуть знадобитися запасні матеріали: будівельний герметик, ніж і наждачний папір, клоччя, мішковина, і, звичайно, аналог деталі, що вийшла з ладу. І найвідповідальніший етап - з'ясуйте, яка деталь не працює. Давайте розберемо основні причини протікання.

Причина 1. Груша погано прилягає до місця зливу.

Як усунути?

Перший варіант - замініть грушу. Для цього акуратно зніміть кришку бачка, тільки будьте уважні, вона тендітна і може легко розбитися. Якщо це трапиться, міняти доведеться весь унітаз, так як кришка продається тільки в комплекті. Якщо у Вас модель з вмонтованою зверху кнопкою змиву, покрутіть проти годинникової стрілки декоративне кільце, яке її утримує. Подденьте його чимось гострим, відкрутіть кріпильні елементи і зніміть кришку. При Двокнопочне системі змиву по черзі натисніть обидві кнопки і обертайте пристрій, поки воно не від'єднається і не звільнить кришку.

Другий варіант - наповніть якимось матеріалом стару грушу, - наприклад, мотузкою, клоччям або мішковиною.

Причина 2. Груша занадто легка.

Як усунути?

Якщо форма груші правильна, і вона щільно прилягає до місця зливу, спробуйте збільшити вагу грушу: візьміть велику гайку і насадити на тягу.

Причина 3. Іржа.

Як усунути?

Наждачним папером добре очистіть сідло. Якщо і це не врятує, очистіть слив, його також можуть забити шматки іржі або сміття.

Причина 4. Зливний бачок не заповнюється, але унітаз тече, можливо, змістився важіль поплавця.

Як усунути?

Помістіть важіль поплавця на 2, 5 сантиметра нижче входу підводного труби.

Причина 5. Пошкоджений поплавок: він занадто важкий і лежить на дні.

Як усунути?

В якості тимчасового заходу дістаньте його, вилийте воду, і, закривши отвір розігрітим пластиком або звичайним поліетиленовим пакетом, надішліть листа з знову. І незабаром купите новий поплавок.

Причина 6. Бачок не зашкодила іржа, наповнюється він справно, але унітаз все одно тече, можливо, з ладу вийшов випускний клапан.

Як усунути?

Поміняти випускний клапан нескладно: відкрутіть два сполучних болта, клапан, замініть прокладку, і встановіть нову деталь.

Причина 7. Вода тече прямо на підлогу? Значить, проблема в впускному клапані.

Як усунути?

Є два види впускних клапанів, які відрізняються типом підключення, - нижній і бічний. Втім, на принцип роботи це не впливає: вода наповнює бачок, і поплавок піднімається нагору. Перевірили: поплавок нізащо не зачепився? Тоді доведеться міняти впускний клапан. Тільки не забудьте перекрити воду!

Причина 8. Наступне слабке місце - гофра (гнучкий пластиковий відвід від унітазу в каналізаційну трубу).

Як усунути?

Чи вирішить проблему нова гофра. Якщо хочете, щоб вона послужила Вам довше, виберете армовану нержавіючу гофру. Коштувати вона буде дорожче, але і термін її експлуатації виправдає себе. Потурбуватися також доведеться і про покупку спеціального сантехнічного герметика. Видаливши шар старого герметика, нанесіть новий. Це дасть гарантію, що гофра сяде якомога щільніше. Одягніть її на каналізаційну трубу і знову нанесіть шар герметика. Зачекайте пару годин, поки герметик просохне, і перевірте, чи всі справно працює.

Причина 9. Якщо виникла текти між унітазом і зливним бачком, цілком ймовірно, що неправильно встановлена або прийшла в непридатність гумова прокладка.

Як усунути?

Відкрутіть шланг і замініть її.

Причина 10. Буває, що підтікає манжета, яка з'єднує бачок з унітазом.

Як усунути?

Затягніть манжету хомутом, якщо ж вона запрів, замініть нової.

Причина 11. Тріщини в унітазі.

Як усунути?

Унітаз тріснув в чаші? Зробіть два отвори на кінцях тріщини, акуратно обробіть місце навколо неї наждаком або напилком і нанесіть двокомпонентну епоксидну смолу. Дайте висохнути.

Гірше йде справа, якщо причина течі - тріщина в підставі унітазу. В такому випадку вихід один - замінити його.

Причина 12. Унітаз прикріплений до підлоги (стіні).

Як усунути?

Досить просто підтягти кріплення або замінити їх новими. Тільки потрібно бути обережними, плитка при сильному підтягуванні може тріснути.

І, звичайно, перш ніж проблема не дала про себе знати, намагайтеся її попередити: проводите постійний моніторинг системи набору води і зливу унітазу, дотримуйтесь елементарних правил догляду за сантехнікою.

Copyright © . All Rights Reserved