Рибальські гачки. Як вибрати?
У досвідчених рибалок зазвичай не виникає особливих сумнівів щодо того, які гачки риболовні підійдуть для певного випадку. Втім, молоді адепти цього мистецтва можуть бути трохи розгублені. Що потрібно врахувати при виборі гачка, щоб клювання були якомога більшими, а повернувшись додому, можна було похвалитися ловом великої риби?
Гострота гачка
Ви, напевно, вже знаєте, що рибальські гачки мають гострі вістря, які полегшують зачеплення риби. «Великої філософії» в цьому випадку немає. Гачок повинен бути гострим - ось і все. Перед тим як взяти його з собою, варто перевірити наконечник, торкнувшись наконечника кінчиком пальця. Слідкуйте за добре заточеними гачками – їх легко порізати. Перевірку фокусування слід проводити обережно. Якщо ваш гачок не має гострого вістря, його можна заточити наждачним папером або бруском.
Головки гачків також бувають різних розмірів. Тут при виборі краще всього вибрати тип приманки. Чим більшу приманку ви хочете використовувати, тим більше повинна бути голова. Для невеликих плоских задирок краще використовувати невелику приманку.
Розмір гачка
Найбільш популярні гачки розміру 10-8. У випадку з розміром взаємозв’язок цілком очевидний – більший гачок дозволить зловити більшу рибу, але, звичайно, не завжди варто робити ставку на найбільшу можливу модель. Все залежить від того, яка ваша мета. Ловити меншу рибу великими гачками – не найкраща ідея. Тому так багато рибалок обирають розміри від 10 до 8. Великого сома з ними не зловиш, але в більшості випадків такі моделі підійдуть найкраще.
Якщо ви новачок у риболовлі і ви вперше вибрали рибальські гачки, вам може бути цікаво, чому ми вказали розмір від 10 до 8, а не навпаки (спочатку більше число). Відповідь проста: гачки мають «перевернуту» маркування. Чим менше гачок, тим більше номер розміру. Таким чином, шість чи вісім більше, ніж десять чи дванадцять.
При цьому новачкам рекомендується вибирати рибальські гачки з довгою шиєю. Тоді просто простіше зробити обв’язки вручну.
Також варто звернути увагу на товщину гачка і спосіб його виконання. Вашою метою має бути придбання міцного гачка, особливо якщо ви плануєте ловити більшу рибу. Ми рекомендуємо використовувати загартовані та більш товсті моделі. Тоді ризик зігнути або зламатися гачка значно нижчий.
Колір гачка
Гачки бувають різних кольорів. Вважалося, що ми підбираємо рибальські гачки під колір приманки. Наприклад, це може виглядати так:
білий гачок - макуха, білі черв'яки
червоний гачок - червоні хробаки
золотий гачок - кукурудза, пшениця
Однак у продажу є й гачки інших кольорів (чорний, синій тощо), а крім того, у нас не завжди під рукою є модель відповідного кольору. На щастя, вам не доведеться занадто турбуватися про це. Варто взяти на озброєння правило, що ми намагаємося підганяти колір гачка під приманку, якщо у нас є відповідні екземпляри, але коли виявляється, що нам не вистачає, наприклад, золотих гачків, коли приманка кукурудзяна, то … добре. За золотими гачками не обов’язково йти в магазин. Відмінності в ефективності незначні.