Північний Кіпр: особливості укладення угоди

Краса, гостинність місцевих жителів, прозоре море, багата історія, якісна і недорога за європейськими мірками нерухомість - ось причини, за якими житло Північного Кіпру користується стабільним попитом у покупців. Будівельний сектор цієї частини острова процвітає, і сьогодні забудовники пропонують своїм клієнтам сучасне і якісне житло, придбати яку можна за досить доступними цінами. Обсяги продажів первинного житла ростуть тут в середньому на 10% в рік.

Здесь есть недорогая недвижимость на северном кипре на выгодных условиях и за быстрое время.

Північний Кіпр - це частина острова, яка визнається окремою державою тільки Туреччиною, а для решти світу є частиною Республіки Кіпр. Для людей, які приїжджають сюди на відпочинок, політичне питання досить швидко йде на другий план. Але, як і в будь-якій країні, тут є свої особливості і при пошуку нерухомості - і при укладанні угоди купівлі-продажу.

Головним «підводним каменем» може стати спірний статус землі, частина якої на Півночі до цих пір належить грекам-кіпріотам, тепер проживають на півдні острова. Через деякий час, в ряді місць на цих землях була побудована нерухомість - і існує ризик, що колишній власник може пред'явити права на свою власність.

Саме тому в цілому експерти Північного Кіпру рекомендують в першу чергу розглядати купівлю первинного житла від перевірених забудовників. Нові проекти зводяться надійними девелоперами на ділянках землі, які не мають статусу «спірною», а всі документи на 100% легальні і прозорі. Вторинне житло може також стати вигідною покупкою, але рекомендується заздалегідь перевірити всі документи на власність, вдаючись до послуг незалежного адвоката. До того ж, для вирішення будь-яких конфліктних ситуацій на Північному Кіпрі створена спеціальна Комісія з нерухомим майном. Саме сюди можна звернутися з титулом (офіційним документом на власність) і збором в розмірі 100 турецьких лір в разі виникнення спірних питань про нерухомість.

Поточні особливості ринку нерухомості

Ринок первинної нерухомості Північного Кіпру сьогодні жвавий, а обсяги продажів стабільно ростуть. Експерти відзначають, що тут вигідно купувати житло на стадії будівництва, оскільки після здачі в експлуатацію воно автоматично піднімається в ціні, і покупець «виграє» до 20% у разі продажу об'єкта.

Провідні забудовники Північного Кіпру пропонують вигідну систему розстрочок, яка в більшості випадків розраховується індивідуально і дозволяє спланувати бюджет заздалегідь. Багато інвесторів набувають блоки апартаментів (по 10 і більше). В цьому випадку девелопер фактично продає нерухомість за собівартістю, а вигода покупця при перепродажі досягає значних 35%. Але, безумовно, це стосується лише нерухомості затребуваною, побудованої за найсучаснішими стандартами, зручно розташованої і, головне, надійної. Гарантія вигідної угоди - це перевірена будівельна компанія.

Як вибрати забудовника

Головні критерії вибору забудовника - значне портфоліо вже закінчених проектів, чітке виконання термінів здачі нерухомості в експлуатацію, хороші відгуки покупців інтернеті. Пріоритет розумних покупців - місцеві компанії, які давно зарекомендували себе на ринку і «нікуди не подінуться» в разі спірних питань.

Для вибору забудовника, у якого іноземець планує придбати нерухомість, експерти рекомендують приїхати на місце і самостійно відвідати вже здані їм об'єкти. Поговорити з мешканцями, попросити їх поділитися всіма «за» і «проти». Місцеве населення дуже дружелюбно і з радістю допоможе. В офісі ж девелопера необхідно обов'язково запросити архів і уважно вивчити деталі вже зданих проектів, попросити показати «титули», головні документи на власність, які отримали покупці.

Copyright © . All Rights Reserved