Йод і зеленка - пережиток минулого? Чим краще всього обробляти рани?

Настало літо, улюблена пора року дітвори, а значить, настав і час саден, подряпин, ударів, скалок і інших супутніх літнього сезону «побічних ефектів». Тут незамінними помічниками для мам і бабусь стають старі перевірені зеленка, йод і перекис водню. Та й, мабуть, у кожного дачника завжди є під рукою ці традиційні і дієві засоби. Правда, зараз можна придбати більш сучасні антисептики, але йод і зеленка все одно залишаються вірними помічниками господинь.

Не знаете как избавиться от ожога, чтоб быстрей прошло, мы поможем вам в этом разобраться.

Три засоби - йод, зеленка і перекис водню - яким скористатися в разі необхідності, можете ви запитати. Всі вони по суті виконують одну і ту ж функцію - дезінфікують, проте необхідно знати, що кожен з них діє по-різному і, отже, застосовується в різних випадках.

Взагалі, і зеленка, і йод - обидва зазвичай на спиртовій основі, що не найсприятливішим чином позначається на чутливій шкірі, особливо на відкритих ранах. Якщо у вас рана відкрита глибока, то краще за все підійде перекис водню, про неї буде сказано нижче.

йод

Якщо рясно нанести йод навіть на неушкоджену шкіру, то може статися опік, а що говорити про рани і садна. Тому йодом не варто обробляти пошкоджену шкіру, щоб уникнути опіку, краще його нанести на шкіру навколо рани, щоб перешкодити проникненню мікробів. Зате, оскільки йод сушить, припікає, він може бути корисний при обробці прищів, але особливо доречним використання йоду буде при ударах, набряклість, вивихах, оскільки він стимулює приплив крові. В цьому випадку йод наноситься у вигляді сітки. Але якщо ви поранилися, а крім йоду немає нічого, то їм можна обробити відкриту рану, але попередньо розбавивши чистою водою, щоб не було опіку.

Розчин брильянтового зеленого, або просто зеленка

Це теж антисептик за своїми властивостями. На відміну від йоду, він не сушить шкіру і не провокує опік, прекрасно сприяє загоєнню, і його можна сміливо наносити прямо на рану. Крім того, зеленка відмінно захищає від нагноєнь. Один недолік у зеленки - в разі потрапляння на одяг відіпрати її без спеціальних засобів для виведення плям не представляється можливим.

Перекис водню

Безумовно, необхідно розуміти, що зеленка і йод допоможуть лише при неглибоких порізах, саднах. Якщо ж рана глибока, то краще за все обробити її перекисом водню - це відмінний засіб для дезінфекції, не містить спирту, не провокує опік, але потім звернутися до лікаря для надання кваліфікованої допомоги. Пам'ятайте при цьому, що перекис водню, на відміну від тієї ж зеленки, недовго зберігає свій антисептичний ефект, тобто рану слід періодично знову обробляти, а найкраще перев'язати.

Copyright © . All Rights Reserved