Як правильно годувати собаку

Інформація про годування собак на просторах інтернету нагадує густий ліс, в якому важко не заблукати, але ще складніше знайти відповідь на головне питання всіх собачників: що собою представляє це всюдисуще збалансоване харчування і як його забезпечити своєму вихованцеві.

Купить качественный сухой корм для собак вы можете на сайте.

Правильне харчування: основні правила та рекомендації

Неповноцінне харчування неминуче тягне за собою різні захворювання (розлади травлення, панкреатит, гастрит, виразка, ентерит, отруєння, алергії, діабет, ожиріння, серцево-судинні хвороби, ниркову, печінкову недостатність і ін.), Впливає на якість і тривалість життя. Про те, що багато власників халатно ставляться до годівлі собак, говорить хоча б той факт, що близько 40% всіх незаразних хвороб викликані неправильним харчуванням. Іншими словами, кожна 5 собака страждає від того, що її власник не заморочується питанням збалансованості раціону, що вже говорити про необхідність дотримуватися режиму, вагове розподіл їжі і інші важливі правила.

Раціон - це добовий набір продуктів, який відповідає потребам організму і містить певну кількість нутрієнтів (білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінерали і т.д.), іншими словами він повинен бути збалансований. Складається меню з урахуванням кількох факторів: вік (щеня, підліток, доросла, старіюча і літня), рівень фізичної активності (домашня, робоча, спортивна), час року (літо, зима), наявність захворювань.

Собака повинна отримувати їжу регулярно в один годинник. Так травний тракт виявляється підготовленим до найближчого прийому їжі, що забезпечує високу засвоюваність поживних речовин. Кратність годування залежить від віку:

1-2 місяці - 5-6 разів на добу;

2-3 місяці - 4 рази;

4-12 місяців - 3 рази;

З одного року до 8-9 років - 2 рази;

З 8-9 років - 3-4 рази;

У період вагітності і лактації - 3-4 рази на добу.

Якщо собака не з'їла порцію протягом 15 хвилин, миску прибирають до наступного годування. Якщо їжа залишається постійно, потрібно зменшити порцію, якщо поїдається швидко, а миска вилизується, можна трохи збільшити. Слід годувати собаку до прогулянки за 1-2 години і через стільки ж після активного фізичного навантаження. При недотриманні правил погіршується засвоюваність, а у великих порід до того ж підвищується ризик завороту шлунка

Обсяг і вагове розподіл їжі повинно бути приблизно однаковим, відповідати місткості шлунка і здібностям організму. Протягом дня добову норму поділяють наступним чином:

Годування 4 рази на день - 25/20/20/35%;

3 рази -20 / 40/40%;

2 рази - 40/60%.

Якщо одне годування було пропущено, незалежно від причин, в наступний прийом їжі порцію не збільшують, дають, як зазвичай. Вуличним собакам в холодну пору року, а також спортивним і мисливською в період підвищених навантажень додають 1-2 годування, збільшуючи калорійність добового раціону на 50-150%.

Організм собаки необхідно привчати до поїдання рідкої каші, густого супу або сухого корму різної марки. Плавно переходити з одного типу харчування на інший. Акуратно вводити нові продукти.

Не можна пропонувати собаці корм на вибір, підгодовувати їжею зі столу або дозволяти поїдати тільки смачненьке. Якщо тварина чекає «разносолов», нехай трохи поголодувати.

Їжа повинна бути свіжою, приготовленою з якісних продуктів. Важливо її правильне зберігання. Миску слід мити після кожного годування, навіть якщо вона вилизане до блиску.

Собака проковтує їжу великими шматками, тому холодна не встигає прогрітися, а гаряча - охолоджуватися. Корм, за винятком сушки, слід підігрівати до 30-35 ° С.

Важливо, щоб у собаки у вільному доступі завжди була питна вода, особливо при харчуванні сухими кормами.

Годування готовими сухими кормами

Звичайно можна годувати собаку сухим кормом. Головне - вибрати якісний продукт, перевірити цілісність упаковки, термін придатності, індивідуальну переносимість. Гранули повинні з задоволенням поїдають собакою, не викликати алергій, розлади травлення і відповідати потребам тварини, про що можна судити тільки після певного часу.

Які корми краще

В ідеалі це повинні бути корми супер-преміум класу або холістікі. У їх складі є м'ясо, злаки, фрукти і овочі, пробіотики, необхідний комплекс вітамінів і мінералів. При виробництві використовуються натуральні консерванти. Незважаючи на більш високу вартість, витрата якісних кормів менше. Корми преміум класу відрізняються інгредієнтами невисокої якості, але деякі з них дійсно є продуктам тваринного походження. Містять консерванти, велика кількість круп, борошна, сої та інших баластних речовин. Корми економ класу виготовлені з інгредієнтів низької проби, зазвичай, відходів харчового виробництва, сої, кукурудзяної муки, яка не перетравлюється взагалі. Їх склад часто бідний на вітаміни і мікроелементи, до того ж присутні шкідливі підсилювачі смаку та ароматизатори.

Copyright © . All Rights Reserved